Сервер віртуалізації

Варто відзначити, що віртуалізація буває декількох типів:

Всі ці типи успішно використовуються в IT, але ми детальніше зупинимося на третьому варіанті. Віртуалізація сервера - це процедура поділу фізичного сервера на кілька унікальних, ізольованих один від одного серверів. Здійснюється ця процедура за допомогою програмного забезпечення, здатного формувати ресурси фізичного сервера в задані пули і розподіляти їх між віртуальними машинами.

Дана технологія була створена для підвищення гнучкості та адаптивності IT інфраструктури. Розглянемо ряд переваг і недоліків цієї технології:

Де використовується віртуалізація серверів

Підсумок

Резюмуючи вищенаписане, можна сказати, що використання віртуальних технологій не завжди виправдано і залежить від конкретного випадку, що розглядається. Наша компанія вже багато років успішно використовує систему віртуалізації Proxmox Virtual Environment з відкритим вихідним кодом, засновану на Debian. Як гіпервізора використовує KVM і LXC.

Ми вважаємо, що віртуалізація виправдана навіть при наявності одного сервера. Це дає можливість в майбутньому безперешкодно додати новий сервер, а також, при необхідності, швидко перенести сервер в іншу локацію (зміна дата центру або фізичного сервера).

Для наочності, розглянемо приклад. Припустимо, виникла необхідність створити термінальний сервер на базі Windows Server для спільної роботи користувачів з різним ПЗ (1С, CRM, бази даних і т.д.). Замовляємо фізичний сервер, створюємо на ньому віртуалізацію і одну віртуальну машину. Через якийсь час захотілося створити IP телефонію на базі asterisk. Створюємо ще одну віртуальну машину.

Ще через якийсь час потрібно створити свій власний web сервер додатків на базі Linux і розмістити на ньому web сайт або CRM. Створюємо віртуальну машину для цієї мети. Таким чином ми додали 2 сервери без будь-яких капіталовкладень в устаткування. Звичайно, це всього лише окремий приклад, який можливий за умови, що фізичний сервер спочатку мав достатній запас продуктивності.

C-Tech logo

Отримайте безкоштовну консультацію

Заповніть форму і ми обов'язково з вами зв'яжемось